Telefon

694 660 567 / 510 866 398

Email

fizjologic@gmail.com

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 20:00

Kinesiotaping to metoda opracowana przez japońskiego lekarza Kenzo Kase’a jeszcze w latach 70. XX wieku, która polega na oklejaniu części ciała specjalnymi plastrami, co ma na celu wspieranie procesów leczniczych. Jakich konkretnie?

Kiedy stosuje się kinesiotaping?

Ta nieinwazyjna metoda lecznicza wykorzystuje zjawisko oddziaływania taśm na receptory bólowe w ciele. Pomagają one więc w redukowaniu dolegliwości w przypadku mięśni (normalizowanie napięcia) oraz stawów (ich stabilizacja), a także regulowaniu krążenia układu limfatycznego. Największą korzyścią jest jednak fakt, że mamy do czynienia z odciążeniem mięśni, co wspomaga ich pracę. Kinestiotaping znajduje zastosowanie m.in. w świecie sportu oraz w przypadku osób aktywnych fizycznie, które narażone są na schorzenia i urazy. Plastry sprawdzają się też u kobiet w ciąży, pomagają bowiem w częstym problemie opuchlizny na nogach.

Czym charakteryzują się plastry używane do kinesiotapingu?

Plastry używane do kinesiotapingu wykonane są z połączenia bawełny oraz akrylowego kleju. Cechuje je wodoodporność oraz przepuszczalność powietrza, dzięki czemu skóra oddycha i jest mniej narażona na podrażnienia. Wyróżnia je także wysoka elastyczność, dlatego też nie ograniczają ruchów, co jest szczególnie ważne w przypadku sportowców, którzy z taśm korzystają podczas treningów i zawodów.

Na jakich częściach ciała możemy naklejać plastry do kinesiotapingu?

W tym przypadku właściwie nie ma ograniczeń, plastry możemy bowiem naklejać na nadgarstki, pachwiny, szyję, kolana, barki czy plecy. Aby kinesiotaping przyniósł jednak oczekiwane efekty, taśmy muszą zostać nałożone w odpowiedni sposób, dlatego też najlepiej, aby zajął się tym fizjoterapeuta lub rehabilitant. Znaczenie ma bowiem szereg czynników, od kształtu, przez długość, aż po napięcie taśmy.

Opisywana metoda kinesiotapingu jest nieinwazyjnym sposobem z którego można korzystać przy wielu dolegliwościach zdrowotnych. Jeśli poszukują Państwo specjalisty, który zdiagnozuje problem i dobierze właściwy sposób ich naklejenia, zachęcam do skorzystania z moich usług. 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *